Aya Tur Seyahat AcentasıAya Tur Seyahat Acentası

Günübirlik Ayder Kardan adam Festivali

GÜNÜBİRLİK AYDER YAYLASI TURU PROGRAMI

Ayder Yaylası; yüksekten akan şelaleleri, başı dumanlı dağları, yöresel mimarisi, tulumu, horon ve kaplıcası ile sizleri bekliyor
Trabzon şehir merkezinde buluşuyor ve saat 09.00′ da Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Günün ilk ziyareti yolumuz üzerinde bulunan Rize Botanik Bahçesine oluyor. Kuşbakışı Rize’nin görüleceği Botanik (Ziraat ) Bahçesi ziyareti ve Rize şehir merkezinin görülmesi sonrası yolumuza devam ediyoruz. Ardeşen’e kadar sahil yolunu, ardından Dünyada korunması gereken 200 ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisini takip ederek Ayder Yaylası’na varıyoruz.
Yayla içerisinde aracımızla panoramik bir gezinin ardından saat 17.00’de geri dönüş için tekrar buluşmak üzere serbest zaman veriyoruz. Yaylada bulunduğunuz süre içerisinde keyifli bir yürüyüşe çıkabilir, gelin tülü şelalesi karşısında çay ya da kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Hemen her köşede çalan tulum nameleri eşliğinde oynanan horona seyre dalar, dilerseniz horona eşlik edebilirsiniz. Kaplıcayı da unutmamak gerekir. Öğle yemeği için birçok alternatif var. Önerimiz muhlama yı tatmadan Ayder Yaylasın dan ayrılmayın.
Çevre gezileri ve serbest zaman sonrası saat 16.00’da aracımızda buluşuyor ve Ayder Yaylası’ndan ayrılıyoruz. Yol üzerinde Rize Bezi Fabrika Satış Mağazası’nda mola veriyor, geleneksel dokuma atölyesini ve satış reyonlarını ziyaret ediyoruz. Saat 19.00 da turumuz Trabzon’da sona eriyor ve başka bir turumuzda buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.
* Günübirlik Ayder Turu Kişi Başı Ücret : 40 TL
* Fiyata Dahil Hizmetler : Lüks Araçla Ulaşım, Milli Park Araç Giriş Ücreti

Hemen  Arayın- Call now 
× Whatsapp