from 8.500,00₺
Rezervasyon Yap

Butik GAP Turu 2 Gece 3 Gün

Puan Yok

Süre

2 Gece 3 Gün

Tur Tipi

Specific Tour

Kişi Sınırı

Limitsiz

Dil

___

Genel Bilgi

Butik GAP Turu 2 Gece 3 Gün

Trabzon’dan hareket eden butik turumuz ile Mezopotamya’nın Altın Üçgeninde harika bir tur yapın. 2 Gece Şanlıurfa’da tarihi butik otelde konaklayın, Diyarbakır, Mardin ve Erzurum illerini ziyaret edin.

Öneriler

. Yanınıza mutlaka fotoğraf çekme özelliği bulunan bir cihaz bulundurun ; çün kü bu doğa harikası manzarayı her yerde bulamazsınız.
· Programızı çok iyi inceleyin ve kendinizi hazırlayın.

Güzellikleri

• Gözlerinizi açık tutun, çünkü her yer her an çok özel geçecek.

GEZİ DURAKLARI

 • Çifte Minareli Medrese
 • Diyarbakır Surları
 • Diyarbakır Ulu Camii
 • Balıklıgöl
 • Urfa Kalesi
 • Göbeklitepe

Tur Programı

1. Gün
1. Gün

Sabah erken Trabzon’dan Erzurum’a hareket ediyor, kısa bir kahvaltı molası sonrası Yakudiye ve Çifte Minareli Medreseyi ziyaret ediyoruz. Turumuza lezzet şehri Diyarbakır’a hareket ederek devam ediyoruz. Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Diyarbakır Surları’nın çevrelediği Sur’da meşhur Fırın-ci restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek molasının ardından yürüyüş mesafesindeki Anadolu’nun ilk camilerinden olan Diyarbakır Ulu Camii’ni ziyaret ediyoruz. Sur içerisindeki yürüyüşümüze devam ederek Hz. Süleyman Camii’ne ulaşıyor ve burada yatmakta olan Sahabe Kabirlerini ziyaret ediyoruz. Diyarbakır’dan Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Balıklıgöl’ün hemen yanı başında, Urfa Kalesi manzaralı butik otelimize yerleşiyoruz. Otelimize yerleşip kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimizle Balıklı Göl ve çevresinde yürüyüşe çıkıyoruz.

2. Gün
2. Gün

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, yaklaşık on iki bin yıl önce inşa edilmiş, insanlık tarihinin bilinen ilk Tapınağı olan Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Unesco Tarihsel Miras Listesinde olan Göbeklitepe neolitik çağın hac merkezi kabul edilmektedir. Hikâyesi ile de sizi büyüleyecek Göbeklitepe gezimize Şanlıurfa Şehir Turu ile devam ediyoruz. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz şehir turunda Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Şanlıurfa Müzesi, Bedesten ve pazarları içeren gezi programının arasında lezzetli Urfa kebaplarından oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek molasının ardından meşhur Gümrük Han ‘a geçiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz Mırra veya Menengiç kahvesini tadabilirler. Kahvelerimizi içtikten sonra alışveriş için serbest zamanınız başlıyor. Serbest zaman sonrası otelimizde biraz dinlendikten sonra dileyen misafirlerimizle akşam yemeği ve sıra gecesi için tekrar dışarı çıkıyoruz (akşam yemeği ve sıra gecesi ekstra)

3. Gün
3. Gün

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’e ulaştığımızda ilk olarak bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Deyrülzafaran Manastırı gezimizde Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane ve “Kutsalların Kutsalı” anlamına gelen Kuduşkudşin (Patriklerin Mezarlığı) bölümlerini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Artuklu mimarisinin baş yapıtlarından olan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Medreseden görünen Mezopotamya manzarası sizleri büyüleyecek. Öğle yemeği ardından Mardin Sokaklarını görmeniz için kısa bir serbest zaman veriyor, ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. On Gözlü Köprü ziyareti için vereceğimiz kısa molanın ardından Bingöl, Erzurum üzeri Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon’a varışımızın ardından başka bir turumuzda buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Dahil Hizmetler / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Konforlu Araç ile Ulaşım
 • Şanlıurfa 2 Gece Butik Otelde Konaklama
 • Otelde 2 Kahvaltı
 • Kokartlu rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Araç içi İkramlar
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Sıra Gecesi (ekstra)
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Lokasyonu

Notlar

Not 1
Yukarıdaki fiyatlar iki ya da üç kişilik odada kişi başı fiyatlardır. Acente fiyat değişikliği hakkını saklı tutar. Rehber program sıralamasında değişiklik hakkına sahiptir.
Not 2
Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup,8- 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.
Not 3
Araç yerleşme planında ön, sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez .
Not 4
Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
Not 5
Acentamız program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Created with Sketch.
fiyat 8.500,00₺

Bunları da beğenbilirsiniz

× WhatsApp ile Yazın!