Aya Tur Seyahat AcentasıAya Tur Seyahat Acentası

Sümela Manastırı Turu

Rize, Karadeniz
1 Gün
16
80.00TL
80.00TL

80.00TL
yetişkin başına

SATILDI

Aşan Kişiler

Tur Detayları

Trabzon’un Maçka ilçesinin Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi’ne hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılır. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunur. M.S. 395 yılında Atinalı Barnabas ve yeğeni Sophronos bölgeye gelmişler ve manastırı kurmuşlardır. 18-19 y.y. Manastır en parlak devrini yaşamıştır. 29 Ekim 1923 Cumhuriyetin kurulması ile birlikte Manastırın kilise yaşamı sona erdi.

GÜNÜBİRLİK SÜMELA TURU PROGRAMI

Hergün saat 10:00’da acentamız önünde buluşuyor ve Sümela Manastırı Turumuz için hareket ediyoruz. Birinci durağımız 45 dakika sonra Maçka ilçesini geçtikten sonra Altındere vadisi içerisinde şelale kısmında fotoğraf çekimi için bir mola daha sonra Seyir Terası olarak adlandırılan noktada Sümela Manastırını ve o eşsiz doğayı uzaktan fotoğraf çekebilirsiniz .Devam ediyoruz ve Sümela Manastırına girebilicek en yakın notaya kadar araç ile varıyoruz. 10 dakikalık yürüyüş mesafesinden sonra giriş kapısına varıyoruz 60-75 dakikalık Sümela Manastırı müze gezisi sonrasında araçtan indiğimiz noktaya geri dönüyoruz. Bizi bekleyen aynı araç ile Sümela Manastırı vadi girişinde ki tur araçları park alanında duruyoruz. 14:00 ‘a kadar serbest zamanımız var .Geri dönüş saatine kadar muhteşem manzarayı izleyebilir yada hediyelik eşya dükkanlarını ziyaret edebilirsiniz .Saat 14:00’da araç haraket ediyor ve 15:00 gibi Trabzon merkeze varmış oluyoruz ve turumuz sonlanıyor.
? Dahil Olan Hizmetler : Lüks tur aracı ile ulaşım , Milli Park Araç Giriş Ücretleri
? Dahil Olmayan Hizmetler : Öğle yemeği, Müze ve Ören Yeri Giriş ücretleri
? Hareket Noktaları :
? Trabzon: Aya Tourism Ofis Önü Saat: 10:00
? Tur Araçları Park Yeri : Saat: 14:00

Öneriler:

Yanınıza mutlaka fotoğraf çekme özelliği bulunan bir cihaz bulundurun ; çünki bu doğa harikası manzara başka yerde bulunmaz. Yanınız da yağmurluk yada şemsiye almayı unutmayın · Programınızı çok iyi inceleyin ve kendinizi hazırlayın.

Güzellikleri:

Sümela Manastırı gibi eşsiz bir kültür mirasını ve tarihi görmek insanı derin duygulara sevk ediyor her mevsim ayrı güzel..

Ziyaret Yerleri:

1 – Şelaleler kısmı
2 – Seyir Tepesi
3 – Sümela Manastırı

Hemen  Arayın- Call now 
× Whatsapp