Aya Tur Seyahat AcentasıAya Tur Seyahat Acentası

Uzungöl Turu

Trabzon, Karadeniz
1 Gün
16
100.00TL
90.00TL

100.00TL
yetişkin başına

SATILDI

Aşan Kişiler

 

Hareket Noktaları :

Trabzon: Aya Tours Ofis Önü Saat: 10:00

(Siz değerli misafirlerimizi Trabzon merkez de bulunan Otel ,Terminal ,Havalimanı ,Durak vb. yerden Uzungöl Turu güzergahı dahilinde bulunduğunuz yerden ücretsiz alarak tur aracına katılımınızı sağlıyoruz Ofis aramanıza yada geç kaldım aracı kaçırdım !! demenize gerek yok ?)

Uzungöl : Restaurantlar Bölgesinden Saat: 16:00

Tur Hakkında Bilgi:

İlk durağımız Sürmene ilçesindeki yöresel Sürmene bıçağı reyonu. Burada Sürmene bıçağını tanıyıp alış verişimizi yaptıktan sonra yolumuza devam ediyoruz. Bir sonraki duragımız Of ilçesindeki çay fabrikası.Burada çayın bahçeden soframıza geliş serüvenini öğrenip,İkram edilen çayımızı içip alışveriş yapabilirsiniz.Ardından tarihi kiremitli köprüde ve yapay şelalelerde fotoğraf molası verip Uzungöl’e varıyoruz. Göl kenarında bulunan restaurantlar bolgesınde serbest zaman veriyoruz. Bu süre zarfında dileyen misafirlerimiz yemek yiyebilir,göl etrafında yürüyüş yapabilir, bisiklet kiralayabilir ve ya yöresel alış veriş gibi bir çok aktiviteden faydalanabilir. Saatimiz 16:00’ı gösterdiğinde Trabzona doğru yola çıkıyor ve turumuzu bitiriyoruz.

Öneriler:

. Yanınıza mutlaka fotoğraf çekme özelliği bulunan bir cihaz bulundurun ; çün kü bu doğa harikası manzarayı her yerde bulamazsınız.
· Programızı çok iyi inceleyin ve kendinizi hazırlayın.

Güzellikleri: Uzungöl’ün her mevsim ayrı bir güzelliği var her anı tatmanız gerek.

UZUNGÖL HAKKINDA KISA BİLGİ

Uzungöl Trabzon’a 99 km ve Çaykara ilçesine 19 km uzaklıkta, deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunur. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. Özellikle yakınındaki “şerah” köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken Uzungöl, sahip olduğu turistik potansiyeli bakımından çok zengindir. Çevrede trekking, kuş gözlem, botanik
amaçlı turların yanı sıra daha yükseklerdeki dağların arasındaki göllere veya yakınlardaki şekersu, Demirkapı, Yaylaönü gibi diğer yaylalara geziler düzenleme olanağı vardır.

    1 – Sürmene Bıçak Satış Reyonu

  • 2 – Of Öz Çay fabrikası
  • 3 – Kiremitli köprü
  • 4 – Uzungöl yapay şelaleler kısmı
  • Not 1: Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup, 8- 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.
  • Not 2: Günübirlik turlarımız, yeterli sayıya (En az 6 kişi ) ulaşmaması durumunda iptal edilir ve minimum 4 saat önceden haber verilir.
  • Not 3: Araç yerleşme planında ön, sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez .
  • Not 4: Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
  • Not 5: Acentamız program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

[/box]

Hemen  Arayın- Call now 
× Whatsapp