from 850,00₺
Rezervasyon Yap

Ayder Turu

Created with Sketch. Ayder Yaylası
Puan Yok

Süre

10 saat

Tur Tipi

Günübirlik Tur

Kişi Sınırı

Limitsiz

Dil

___

Genel Bilgi

Ayder Yaylası

Ayder, Çamlıhemşin ilçesinin 19 km. güneydoğusunda 1350 m. yükseklikte çam ormanlari ile kaplı daha ziyade yayla nitelğinde bir yerdir. Fırtına deresi boyunca eşsiz doğa güzelliklerini izleyerek varacağınız Çamlıhemşin ilçesi hudutları dahilinde yer alan Ayder gürgen dibiyle Aşağı ve Yukarı Ambarlık(Gelin Tülü) şelalesi, yayla evleri, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerden elde edilen balı ve şifalı kaplıcasıyla sırtını Kaçkarlar’a dayamış, çam örtülü yamaçlarla kaplı cennet görünümündedir. Ayder Yaylasında bulunan Kaplıcalarda yerli ve yabancı turistler 55 derece sıcaklıktaki yeraltından gelen, şifalı kaplıca suyundan yararlanmaktadır. Kaplıca romatizmal hastalıklar, iç hastalıkları, kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarına iyi gelmektedir.

Öneriler

. Yanınıza mutlaka fotoğraf çekme özelliği bulunan bir cihaz bulundurun ; çün kü bu doğa harikası manzarayı her yerde bulamazsınız.
· Programızı çok iyi inceleyin ve kendinizi hazırlayın.

Güzellikleri

• Ayder’in her mevsim ayrı bir güzelliği var her anı tatmanız gerek.

Devamını Oku

GEZİ DURAKLARI

 • Sürmene Bıçak Satış Reyonu
 • Rize Botanik Çay Bahçesi
 • Fırtına Deresi
 • Tarihi Taş Köprü
 • Rafting Alanı

Tur Programı

Ayder Yaylası Tur Programı
Ayder Yaylası Tur Programı

Ayder Yaylası; yüksekten akan şelaleleri, başı dumanlı dağları, yöresel mimarisi, tulumu, horon ve kaplıcası ile sizleri bekliyor
Trabzon şehir merkezinde buluşuyor ve saat 09.00′ da Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Günün ilk ziyareti yolumuz üzerinde bulunan Rize Botanik Bahçesine oluyor. Kuşbakışı Rize’nin görüleceği Botanik (Ziraat ) Bahçesi ziyareti ve Rize şehir merkezinin görülmesi sonrası yolumuza devam ediyoruz. Ardeşen’e kadar sahil yolunu, ardından Dünyada korunması gereken 200 ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisini takip ederek Ayder Yaylası’na varıyoruz.
Yayla içerisinde aracımızla panoramik bir gezinin ardından saat 16.00’de geri dönüş için tekrar buluşmak üzere serbest zaman veriyoruz. Yaylada bulunduğunuz süre içerisinde keyifli bir yürüyüşe çıkabilir, gelin tülü şelalesi karşısında çay ya da kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Hemen her köşede çalan tulum nameleri eşliğinde oynanan horona seyre dalar, dilerseniz horona eşlik edebilirsiniz. Kaplıcayı da unutmamak gerekir. Öğle yemeği için birçok alternatif var. Önerimiz muhlama yı tatmadan Ayder Yaylasın dan ayrılmayın.
Çevre gezileri ve serbest zaman sonrası saat 16.00’da aracımızda buluşuyor ve Ayder Yaylası’ndan ayrılıyoruz. Yol üzerinde Rize Bezi Fabrika Satış Mağazası’nda mola veriyor, geleneksel dokuma atölyesini ve satış reyonlarını ziyaret ediyoruz. Saat 19.00 da turumuz Trabzon’da sona eriyor ve başka bir turumuzda buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Dahil Hizmetler / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Lüks Araç ile Ulaşım
 • Milli Park Araç Giriş Ücreti
 • Öğle Yemeği
 • Sürmene Bıçak Reyonu Alışveriş
 • Rize Botanik Bahçesi Alışveriş
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Lokasyonu

Created with Sketch. Ayder Yaylası

Notlar

Not 1
Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup,8- 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.
Not 2
Günübirlik turlarımız, yeterli sayıya (En az 6 kişi ) ulaşmaması durumunda iptal edilir ve min. 4 saat önceden haber verilir.
Not 3
Araç yerleşme planında ön, sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez .
Not 4
Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
Not 5
Acentamız program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Created with Sketch.
fiyat 850,00₺

Bunları da beğenbilirsiniz

× WhatsApp ile Yazın!