Aya Tur Seyahat AcentasıAya Tur Seyahat Acentası

Ayder Turu

Rize, Karadeniz
1 Gün
16
120.00TL
110.00TL

120.00TL
yetişkin başına

SATILDI

Aşan Kişiler

 

Hareket Noktaları :

Trabzon: Aya Tours Ofis Önü Saat: 09:00

(Siz değerli misafirlerimizi Trabzon merkez de bulunan Otel ,Terminal ,Havalimanı ,Durak vb. yerden Ayder Turu güzergahı dahilinde bulunduğunuz yerden ücretsiz alarak tur aracına katılımınızı sağlıyoruz Ofis aramanıza yada geç kaldım aracı kaçırdım !! demenize gerek yok :-))

Ayder : Eylül Restaurant Saat: 17:00

Öneriler:

. Yanınıza mutlaka fotoğraf çekme özelliği bulunan bir cihaz bulundurun ; çün kü bu doğa harikası manzarayı her yerde bulamazsınız.
· Programızı çok iyi inceleyin ve kendinizi hazırlayın.

Güzellikleri: • Ayder’in her mevsim ayrı bir güzelliği var her anı tatmanız gerek.

Ziyaret Yerleri:

1 – Sürmene bıcak satış reyonu

2 – Rize Botanik Çay Bahçesi

3 – Fırtına Deresi Tarihi Taş Köprü ve Rafting Alanı

4 – Ayder seyir tepesi kısmı

Dahil Olan Hizmetler : Özel tur aracı ile ulaşım , Milli Park Giriş Ücretleri

Dahil Olmayan Hizmetler : Öğle yemeği, Sürmene bıçak reyonu (Alışveriş) , Rize Botanik Bahçesi (Alışveriş), Müze ve Ören Yeri Girişleri (ücretler)

Not 1: Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup,8- 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.

Not 2: Günübirlik turlarımız, yeterli sayıya (En az 6 kişi ) ulaşmaması durumunda iptal edilir ve min. 4 saat önceden haber verilir.

Not 3: Araç yerleşme planında ön, sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez .

Not 4: Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

Not 5: Acentamız program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

AYDER YAYLASI HAKKINDA KISA BİLGİ,

Ayder, Çamlıhemşin ilçesinin 19 km. güneydoğusunda 1350 m. yükseklikte çam ormanlari ile kaplı daha ziyade yayla nitelğinde bir yerdir. Fırtına deresi boyunca eşsiz doğa güzelliklerini izleyerek varacağınız Çamlıhemşin ilçesi hudutları dahilinde yer alan Ayder gürgen dibiyle Aşağı ve Yukarı Ambarlık(Gelin Tülü) şelalesi, yayla evleri, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerden elde edilen balı ve şifalı kaplıcasıyla sırtını Kaçkarlar’a dayamış, çam örtülü yamaçlarla kaplı cennet görünümündedir. Ayder Yaylasında bulunan Kaplıcalarda yerli ve yabancı turistler 55 derece sıcaklıktaki yeraltından gelen, şifalı kaplıca suyundan yararlanmaktadır. Kaplıca romatizmal hastalıklar, iç hastalıkları, kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarına iyi gelmektedir.

GÜNÜBİRLİK AYDER YAYLASI TURU PROGRAMI

Ayder Yaylası; yüksekten akan şelaleleri, başı dumanlı dağları, yöresel mimarisi, tulumu, horon ve kaplıcası ile sizleri bekliyor
Trabzon şehir merkezinde buluşuyor ve saat 09.00′ da Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Günün ilk ziyareti yolumuz üzerinde bulunan Rize Botanik Bahçesine oluyor. Kuşbakışı Rize’nin görüleceği Botanik (Ziraat ) Bahçesi ziyareti ve Rize şehir merkezinin görülmesi sonrası yolumuza devam ediyoruz. Ardeşen’e kadar sahil yolunu, ardından Dünyada korunması gereken 200 ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisini takip ederek Ayder Yaylası’na varıyoruz.
Yayla içerisinde aracımızla panoramik bir gezinin ardından saat 16.00’de geri dönüş için tekrar buluşmak üzere serbest zaman veriyoruz. Yaylada bulunduğunuz süre içerisinde keyifli bir yürüyüşe çıkabilir, gelin tülü şelalesi karşısında çay ya da kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Hemen her köşede çalan tulum nameleri eşliğinde oynanan horona seyre dalar, dilerseniz horona eşlik edebilirsiniz. Kaplıcayı da unutmamak gerekir. Öğle yemeği için birçok alternatif var. Önerimiz muhlama yı tatmadan Ayder Yaylasın dan ayrılmayın.
Çevre gezileri ve serbest zaman sonrası saat 16.00’da aracımızda buluşuyor ve Ayder Yaylası’ndan ayrılıyoruz. Yol üzerinde Rize Bezi Fabrika Satış Mağazası’nda mola veriyor, geleneksel dokuma atölyesini ve satış reyonlarını ziyaret ediyoruz. Saat 19.00 da turumuz Trabzon’da sona eriyor ve başka bir turumuzda buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.
? Günübirlik Ayder Turu Kişi Başı Ücret : 120 TL
? Fiyata Dahil Hizmetler : Lüks Araçla Ulaşım, Milli Park Araç Giriş Ücreti

[/box]

Hemen  Arayın- Call now 
× Whatsapp