from 8.990,00₺
Rezervasyon Yap

Doğu Karadeniz Turu 4 Gece 5 Gün

Puan Yok

Süre

4 Gece 5 Gün

Tur Tipi

Specific Tour

Kişi Sınırı

Limitsiz

Dil

___

Genel Bilgi

Doğu Karadeniz Turu 4 Gece 5 Gün

Doğu Karadeniz turunuza Trabzon’dan başlayın. Gün içerisinde Doğu Karadeniz’in eşsiz doğal güzellikleri ve yaylalarını ziyaret edin, günün sonunda ise şehrin aktivitelerine yürüyüş mesafesinde konforlu ve modern otelinizde konaklayın.

Öneriler

. Yanınıza mutlaka fotoğraf çekme özelliği bulunan bir cihaz bulundurun ; çün kü bu doğa harikası manzarayı her yerde bulamazsınız.
· Programızı çok iyi inceleyin ve kendinizi hazırlayın.

Güzellikleri

• Gözlerinizi açık tutun, çünkü her yer her an çok özel geçecek.

GEZİ DURAKLARI

 • Sera Gölü
 • Meydan Parkı
 • Atatürk Köşkü
 • Ayasofya Camii
 • Botanik Park
 • Uzungöl
 • Karaca Mağarası
 • Ayder Yaylası
 • Sümela Manastırı

Tur Programı

1. Gün
1. Gün

Merhaba, Trabzon’a hoş geldiniz. Programımız saat 18: 00’de otelinizde bir hoş geldin toplantısı ile başlıyor. Bu önemli toplantıya kadar planlanmış herhangi bir etkinlik yoktur, bu nedenle günün herhangi bir saatinde gelmekten çekinmeyin. Oteliniz şehir merkezine yani Meydan Parkı’na yürüyüş mesafesindedir. Restoranlar, kafeler ve alışveriş imkanlarıyla dolu Meydan Park'ta keyifli vakit geçirebileceğiniz çok sayıda aktivite seçeneği vardır.

2. Gün
2. Gün

Bugün Trabzon’un zengin tarihi geçmişinde yolculuk edecek, Roma, Bizans ve Osmanlı’dan kalan mirasa tanıklık edeceğiz. Ayrıca günümüzün modern kenti Trabzon’u yakından tanıyacağız.

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve günün ilk gezisine başlıyoruz. Gezimize şehrin sivil mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Atatürk Köşkünü, çoğu orijinal mobilyalarını ve muhteşem bahçesini ziyaret ederek başlıyor ve ardından Ayasofya Camii / Müzesine hareket ediyoruz.Yol üzerinde Trabzon Botanik Bahçeyi geziyor, Trabzon Kalesini, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesini, Zağnos Vadisi ve Tarihi Zağnos Paşa Köprüsünü ve Ortahisar (Kaleiçi) Mahallesini görüyor ve Ayasofya’ya varıyoruz. 13.yy'da Bizans kilisesi olarak inşa edilen yapı barındırdığı nadide freskleri ile eşsiz bir değere sahip. Günümüzde camii olarak kullanılan yapı ve bahçesinde sergilenen eserlerin görülmesinin ardından Tabiat Parkı Sera Gölü’nü ziyaret ediyoruz.

Günün sonunda şehrin panoramik manzarasının görüleceği Boztepe’ye çıkıyor ve ardından otelimize varıyor ve yarınki hareket saatine kadar serbest zaman veriyoruz.

3. Gün
3. Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Uzungöl’ e hareket ediyor ve gezimize yol üzerinde bulunan Çay Fabrikası ziyareti ile başlıyoruz. Fabrika yetkilileri tarafından çayın üretimi ve en iyi çayı demlemenin sırlarını öğrendikten sonra dileyen misafirlerimiz fabrika satış mağazasından kendilerine ve sevdiklerinize hediye çaylardan alabilir. Hazır alışverişe başlamışken yine yol üzerinde bulunan Sürmene Bıçağı Fabrika Satış Mağazasında da kısa bir alışveriş molası veriyoruz.

OF’a kadar sahil boyu devam eden yolculuğumuza Solaklı Vadisi boyunca ilerleyerek devam ediyoruz. Vadinin dik yamaçlarında kurulu geleneksel köy evleri, çay ve fındık bahçelerinin güzellikleri eşliğinde Uzungöl’e varıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Trabzon’un en önemli turizm merkezlerinden biridir. Uzungöl’ün kuşbakışı görebileceğiniz Seyir Terası, geçmişte gölü taşkınlardan korumak için yapılan ve günümüzde hoşça vakit geçireceğiniz Yapay Şelalenin ziyaret edilmesinin ardından serbest zaman veriyoruz. Saat17.00’ye kadar Uzungöl ’de kullanacağınız serbest zamanda Uzungöl ve göl çevresinde birçok aktiviteye katılabilir, göl ve doğa manzaralı nezih restoran ve kafelerde lezzet dolu zaman geçirebilirsiniz. Mutlu bir günün sonunda otelimize varıyoruz. Yarınki hareket saatine kadar serbest zaman.

4. Gün
4. Gün

Kahvaltı sonrası Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Dünya'da korunması gereken 200 ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi'ni takip ederek Fırtına Vadisi’nde vereceğimiz zippline ve çay molasının ardından Ayder Yaylası’na varıyoruz. Kaçkar Dağının eteğinde 1400m rakımda bulunan Ayder Yaylası bulunan Gelintülü Şelesi’ni ziyaret ettikten sonra serbest zaman veriyoruz. Ayder Yaylasında bulunduğunuz süre içerisinde keyifli bir yürüyüşe çıkabilir, Gelintülü Şelalesi karşısında çay ya da kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Hemen her köşede çalan tulum nameleri eşliğinde oynanan horonu seyre dalar, dilerseniz horona eşlik edebilirsiniz. Tüm bunların arasında kaplıcayı da unutmamak gerekir.

Cevre gezileri ve serbest zaman sonrası saat 17.00’da aracımızda buluşuyor ve Ayder Yaylası’ ndan ayrılıyoruz. Yol üzerinde Rize Bezi Fabrika Satış Mağazası’ nda mola veriyor, geleneksel dokuma atölyesini ve satış reyonlarını ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Trabzon’a ve otelimize varıyor ve yarınki hareket saatine kadar serbest zaman veriyoruz.

5. Gün
5. Gün

Kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyor ve Altındere Milli Parkı çerisinde bulunan Sümela Manastırı için hareket ediyoruz. Vadiden yükselen Karadağ'ın dik yamacında bulunan Sümela Manastırı’na Milli Parktaki görevli dolmuşlar ile çıkılmaktadır. [Restorasyon sebebi ile Sümela Manastırı 03 Kasım 2020- 31 Ocak 2021 tarihleri arası ziyarete kapalı olacaktır. Bu sebepten Sümela sadece dışardan görülebilecektir.] Sümela Manastırı ziyareti için verilen serbest zamanın ardından aracımızda buluşuyor ve Tarihi Zigana Geçidi için tekrar hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızı yol üzerinde yerel bir restoranda veriyoruz.

Tarihi İpek Yolu’nun en önemli geçitlerinden biri olan Zigana Geçidi tarih boyunca Doğu Anadolu’nun ve İran’ın Batıya açılan kapısı olmuştur. Zigana Tünelini görüyor, ardından Gümüşhane il sınırları içerisinde bulunan Karaca Mağarası’na varıyoruz. Sarkıt, dikit ve travertenleri ile adeta bir sanat galerisi olan Karaca Mağarası ziyareti sonrası Karadeniz'in ünlü pestil ve kömesini satan fabrika satış mağazasında mola veriyoruz.

Buradan sonraki durağımız ise Torul Cam Teras oluyor. Yüksekliği ile adrenalini yoğun yaşanacağı Cam Teras'ın ardından Hasköy’e hareket ediyoruz. Aynı zamanda Tarihi (Eski) Zigana Yolu olan Hamsiköy Yolu manzarası ile sizi büyüleyecek güzellikte. Hamsiköy’ ün ünlü sütlacı ile güzel bir ziyafet çektikten sonra turumuz saat 19.00’da sona eriyor. Trabzon’dan dönüş için ulaşım tercihinize göre transferinizi yapıyor ve başka bir gezimizde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Tur bitiş : 19.00
Transfer : 19.00 - 23.00

Dahil Hizmetler / Dahil Olmayan Hizmetler

 • Merkezi Otelde 4 Gece Konaklama
 • 4 Gün Kahvaltı
 • Seyahat Sigortası
 • Havaalanı Karşılama ve Transfer
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Lokasyonu

Notlar

Not 1
Yukarıdaki fiyatlar iki ya da üç kişilik odada kişi başı fiyatlardır. Acente fiyat değişikliği hakkını saklı tutar. Rehber program sıralamasında değişiklik hakkına sahiptir.
Not 2
Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup,8- 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.
Not 3
Araç yerleşme planında ön, sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez .
Not 4
Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
Not 5
Acentamız program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Created with Sketch.
fiyat 8.990,00₺

Bunları da beğenbilirsiniz

× WhatsApp ile Yazın!