from 3.750,00₺
Rezervasyon Yap

Doğu Karadeniz Turu 2 Gece 3 Gün

Puan Yok

Süre

2 Gece 3 Gün

Tur Tipi

Specific Tour

Kişi Sınırı

Limitsiz

Dil

___

Genel Bilgi

Doğu Karadeniz Turu 2 Gece 3 Gün

Doğu Karadeniz turunuza Trabzon’dan başlayın. Gün içerisinde Doğu Karadeniz’in eşsiz doğal güzellikleri ve yaylalarını ziyaret edin, günün sonunda ise şehrin aktivitelerine yürüyüş mesafesinde konforlu ve modern otelinizde konaklayın.

Öneriler

. Yanınıza mutlaka fotoğraf çekme özelliği bulunan bir cihaz bulundurun ; çün kü bu doğa harikası manzarayı her yerde bulamazsınız.
· Programızı çok iyi inceleyin ve kendinizi hazırlayın.

Güzellikleri

• Gözlerinizi açık tutun, çünkü her yer her an çok özel geçecek.

GEZİ DURAKLARI

  • Uzungöl
  • Ayder Yaylası
  • Fırtına Vadisi

Tur Programı

1. Gün
1. Gün

Merhaba, Trabzon’a hoş geldiniz. Programımız saat 18: 00’de otelinizde bir hoş geldin toplantısı ile başlıyor. Bu önemli toplantıya kadar planlanmış herhangi bir etkinlik yoktur, bu nedenle günün herhangi bir saatinde gelmekten çekinmeyin. Oteliniz şehir merkezine yani Meydan Parkı’na yürüyüş mesafesindedir. Restoranlar, kafeler ve alışveriş imkanlarıyla dolu Meydan Park'ta keyifli vakit geçirebileceğiniz çok sayıda aktivite seçeneği vardır.

2. Gün
2. Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Uzungöl’ e hareket ediyor ve gezimize yol üzerinde bulunan Çay Fabrikası ziyareti ile başlıyoruz. Fabrika yetkilileri tarafından çayın üretimi ve en iyi çayı demlemenin sırlarını öğrendikten sonra dileyen misafirlerimiz fabrika satış mağazasından kendilerine ve sevdiklerinize hediye çaylardan alabilir. Hazır alışverişe başlamışken yine yol üzerinde bulunan Sürmene Bıçağı Fabrika Satış Mağazasında da kısa bir alışveriş molası veriyoruz.

OF’a kadar sahil boyu devam eden yolculuğumuza Solaklı Vadisi boyunca ilerleyerek devam ediyoruz. Vadinin dik yamaçlarında kurulu geleneksel köy evleri, çay ve fındık bahçelerinin güzellikleri eşliğinde Uzungöl’e varıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Trabzon’un en önemli turizm merkezlerinden biridir. Uzungöl’ün kuşbakışı görebileceğiniz Seyir Terası, geçmişte gölü taşkınlardan korumak için yapılan ve günümüzde hoşça vakit geçireceğiniz Yapay Şelalenin ziyaret edilmesinin ardından serbest zaman veriyoruz. Saat17.00’ye kadar Uzungöl ’de kullanacağınız serbest zamanda Uzungöl ve göl çevresinde birçok aktiviteye katılabilir, göl ve doğa manzaralı nezih restoran ve kafelerde lezzet dolu zaman geçirebilirsiniz. Mutlu bir günün sonunda otelimize varıyor ve check-in işlemlerinin ardından yarınki hareket saatine kadar serbest zaman veriyoruz.

3. Gün
3. Gün

Kahvaltı sonrası Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Dünya'da korunması gereken 200 ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi'ni takip ederek Fırtına Vadisi’nde vereceğimiz zippline ve çay molasının ardından Ayder Yaylası’na varıyoruz. Kaçkar Dağının eteğinde 1400m rakımda bulunan Ayder Yaylası bulunan Gelintülü Şelalesi’ni ziyaret ettikten sonra serbest zaman veriyoruz. Ayder Yaylasında bulunduğunuz süre içerisinde keyifli bir yürüyüşe çıkabilir, Gelintülü Şelalesi karşısında çay ya da kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Hemen her köşede çalan tulum nameleri eşliğinde oynanan horonu seyre dalar, dilerseniz horona eşlik edebilirsiniz. Tüm bunların arasında kaplıcayı da unutmamak gerekir.

Çevre gezileri ve serbest zaman sonrası saat 17.00’da aracımızda buluşuyor ve Ayder Yaylası’ ndan ayrılıyoruz. Yol üzerinde Rize Bezi Fabrika Satış Mağazası’ nda mola veriyor, geleneksel dokuma atölyesini ve satış reyonlarını ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Trabzon’a varıyor, dönüş için ulaşım tercihinize göre transferinizi yapıyor ve başka bir gezimizde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Tur bitiş : 19.00
Transfer : 19.00 - 23.00

Dahil Hizmetler / Dahil Olmayan Hizmetler

  • Merkezi Otelde 2 Gece Konaklama
  • 2 Gün Kahvaltı
  • Seyahat Sigortası
  • Havaalanı Karşılama ve Transfer
  • Öğle ve Akşam Yemekleri
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Lokasyonu

Created with Sketch.
fiyat 3.750,00₺

Bunları da beğenbilirsiniz

× WhatsApp ile Yazın!