Aya Tur Seyahat AcentasıAya Tur Seyahat Acentası

Trabzon Şehir Turu

Bu gezimizle Roma, Bizans ve Osmanlı’dan kalan tarihi mirasa tanıklık edecek, günümüzün modern kenti Trabzon’u ise yakından tanıyacağız.

Gezimize şehrin sivil mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan ve Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretlerinde konakladığı Atatürk Köşkünü ziyaretle başlıyoruz. Çoğu orijinal mobilyaları ile Köşk ve muhteşem bahçesini ziyaret ediyor ardından Ayasofya Camii / Müzesine hareket ediyoruz.

Yol üzerinde Trabzon Kalesini, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesini, Zağnos Vadisi ve Tarihi Zağnos Paşa Köprüsünü ve Ortahisar (kaleiçi) Mahallesini panoramik olarak görüyor ve Ayasofya’ya varıyoruz. 13.yy da Bizans kilisesi olarak inşa edilen yapı barındırdığı nadide freskleri ile eşsiz bir değere sahip. Günümüzde cami olarak kullanılan yapı ve bahçesinde sergilenen eserlerin görülmesinin ardından öğle yemeği için Akçaabat’a ardından Tabiat Parkı Sera Gölü’nü ziyaret ediyoruz.

Gezimizin sonunda şehrin panoramik manzarasının görüleceği Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe ziyaretinin ardından gezimiz sona eriyor ve başta bir turumuzda buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Hemen  Arayın- Call now 
× Whatsapp