from 590,00₺
Rezervasyon Yap

Giresun Kümbet Yaylası Turu

Created with Sketch. Kümbet Yaylası
Puan Yok

Süre

14 saat

Tur Tipi

Günübirlik Tur

Kişi Sınırı

Limitsiz

Dil

___

Genel Bilgi

Kümbet Yaylası

Kümbet Yaylası, Doğu Karadeniz bölgesinde, 1640 metre rakımlı yayla doğu karadenizin en meşhur ve turistik yaylalarındandır. Giresun’un 52 km güneyinde Dereli ilçe sınırlarındadır. Dereli ilçesine kadar 30 km yol asfalt, Dereli-Kümbet Yaylası arası 22 km yeni asfalt yol olup, yaz aylarında dolmuşlarla gidilebilir.

Öneriler

. Yanınıza mutlaka fotoğraf çekme özelliği bulunan bir cihaz bulundurun ; çün kü bu doğa harikası manzarayı her yerde bulamazsınız.
· Programızı çok iyi inceleyin ve kendinizi hazırlayın.

Güzellikleri

• Kümbet’in temiz havası ve her mevsim ayrı bir güzelliği var her anı tatmanız gerek.

Devamını Oku

GEZİ DURAKLARI

  • Giresun Kalesi
  • Giresun Limanı
  • Kümbet Yaylası

Tur Programı

Kümbet Yayla Turu
Kümbet Yayla Turu

Trabzon’dan saat 08.30’da hareket eden günübirlik Mavi Göl, Kuzalan Şelalesi ve Kümbet Yaylası turumuza rezervasyon tercihinize göre otelinizden, acentamızdan veya buluşma yerlerimizden katılabilirsiniz.

Gezimize sahil boyu hareket ederek başlıyor ve ardından Giresun Aksu Vadisi’nde devam eden keyifli yolcuğumuzla Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı'na varıyoruz. Huzur veren sesi, gözlerinizi şenlendiren manzarası ile Kuzalan Şelalesi'ni ziyaret ediyor ardından Mavi Göl'e hareket ediyoruz. İsmini Turkuaz rengi suyundan alan Mavi Göl büyüklü küçüklü 3 adet gölden oluşmaktadır. Halk arasında Sodalı Göl diye de anılan Mavi Göl kireç taşları ve sodalı suyun etkisiyle turkuaz rengi almaktadır.

Benzersiz bu güzelliği de geride bırakıp öğle yemeği ve Kümbet Yaylası'nı ziyaret etmek tekrar yola koyuluyoruz. Etrafı ormanlarla çevrili, yeşilin her tonunu görebileceğiniz oksijen deposu Kümbet Yaylası deniz seviyesinden 1750m yüksekliktedir. Geleneksel yayla yaşamının hala devam ettiği Kümbet Yaylası ve Aymaç Mesire Yeri Birun Sosyal Tesisleri’nde vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeğinizi alabilir ve tesiste bulunan atv, salıncak, hamak gibi birçok aktiviteden faydalanabilirsiniz.

Günün sonunda ve Kümbet Yaylası’ndaki serbest zamanın ardından Trabzon'a hareket ediyor, gerekli molaların ardından turumuz başladığı yerde sona erdiriyor ve başka bir gezimizde görüşmek ümidi ile vedalaşıyoruz.

Dahil Hizmetler / Dahil Olmayan Hizmetler

  • Lüks Araç ile Ulaşım
  • Milli Park Araç Giriş Ücreti
  • Öğle Yemeği
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Lokasyonu

Created with Sketch. Kümbet Yaylası

Notlar

Not 1
Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup,8- 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.
Not 2
Günübirlik turlarımız, yeterli sayıya (En az 6 kişi ) ulaşmaması durumunda iptal edilir ve min. 4 saat önceden haber verilir.
Not 3
Araç yerleşme planında ön, sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez .
Not 4
Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
Not 5
Acentamız program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Created with Sketch.
fiyat 590,00₺

Bunları da beğenbilirsiniz

× WhatsApp ile Yazın!