from 850,00₺
Rezervasyon Yap

Sümela Manastırı – Zigana Dağı – Karaca Mağarası – Hamsiköy Turu

Created with Sketch. Sümela Manastırı
Puan Yok

Süre

8 saat

Tur Tipi

Günübirlik Tur

Kişi Sınırı

Limitsiz

Dil

___

Genel Bilgi

Sümela Manastırı, Zigana Dağı, Karaca Mağarası, Hamsiköy Turu

Zigana; Civarındaki Zigana Dağı ve Zigana Geçidi’ne Doğu Karadeniz Sıradağlarının, Trabzon, Giresun ve Gümüşhane il sınırlarının birleştiği mevkiden doğuda Değirmendere’ye olan bölümüne adını vermiştir. 2007 yılından itibaren her yıl Zigana Dağı’nda 25-26 Ocak tarihleri arasında “Zigana Kış şenlikleri” adlı organizasyon düzenlenmektedir. Hamsiköy; Trabzon iline 48 km uzaklıktadır. Zigana dağlarının kuzey cephesinde bulunmaktadır. Zigana dağlarının eteğinde bir parça düzlük üzerine kurulmuş çok güzel bir köydür. Çam ormanları ile çevrilidir. Azda olsa istİriç ve Gürgen ormanları da vardır. Yılın yedı ayı yeşillik diğer beş ayı kar örtüsüne sahiptir. Karaca Mağarası; Gümüşhane`nin Torul ilçesine bağlı Cebeci köyü içerisindedir. Mağarada damlataşı şekilleri, sarkıtlar, dikitler, sütunlar, org desenli duvarlar, mağara çiçekleri, mağara incileri ve traverten basamakları gibi birçok doğa harikasını bir arada görebilirsiniz. Ayrıca Karaca Mağarasının havası astım hastalığı başta olmak üzere birçok solunum hastalığına iyi gelmektedir.

Günübirlik paket turumuz ile taştan kayaların üzerine yapılmış bir Rum mimarisinin sırrı olan devasa yapıyı görmek ister misiniz? Karadeniz kültürüne, Rum kültürüyle zenginlik katan Sümela Manastırı ziyaretinizi beklemektedir. Peki Karadeniz Mutfağı’ndan Hamsiköy Sütlacı’nı tatmaya ne dersiniz? Gelin Zigana Dağı ile yükseklere ulaşalım. Karaca Mağarası’nda sarkıtlar ve dikitlerin büyüleyici doğal yapısına bakalım.

Öneriler

. Yanınıza mutlaka fotoğraf çekme özelliği bulunan bir cihaz bulundurun ; çün kü bu doğa harikası manzarayı her yerde bulamazsınız.
· Programızı çok iyi inceleyin ve kendinizi hazırlayın.

Güzellikleri

• Sümela Manastırı gibi eşsiz bir kültür mirasını ve tarihi görmek insanı derin duygulara sevk ediyor her mevsim ayrı güzel. Hamsiköy Zigana Dağının eteklerine serpilmiş yayla çiçeği ,Karaca Mağarası oksijen deposu sarkıt ve dikitlerin birbirine yakın mesafede Dünyadaki örneklerine göre en güzel olanı)

Devamını Oku

GEZİ DURAKLARI

  • Zigana Geçidi
  • Karaca Mağarası
  • Hamsiköy
  • Sümela Manastırı
  • Seyir Terası

Tur Programı

Sümela - Zigana - Karaca Tur Programı
Sümela - Zigana - Karaca Tur Programı

Her gün saat 90:30’da acentamız önünde buluşuyoruz birinci gezimiz Sümela Manastırı ilk durağımız 45 dakika sonra Maçka ilçesini geçtikten sonra Altındere vadisi içerisinde şelale kısmında fotoğraf çekimi için bir mola daha sonra Seyir Terası olarak adlandırılan noktada Sümela Manastırını ve o eşsiz doğayı uzaktan fotoğraflıyoruz. DİKKAT: Sümela Manastırı 2016 yılında tadilat nedeni ile kapalıdır,Manastırı dışardan görüp turumuza devam ediyoruz . Gezi sonrasında araçtan indiğimiz noktaya geri dönüyoruz ve öğle yemeği için Zigana Tesislerine gidiyoruz 60 dakikalık öğle yemeği ve molamız ardından turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz Zigana tünelini geçtikten sonra fotoğraf çekimi için bir mola veriyoruz (Zigana tünelini geçmeden önceki ve geçtikten sonraki hava değişimi çok enterasan olduğunu göreceksiniz…) .Karaca Mağarasına varıyoruz 60 dakikalık mağara ziyaretimiz başlıyor . Bilimsel olarak mağaranın havasının tenefüs edilmesi halinde astım hastalarına iyi geldiği söylenmektedir.Ziyaretimiz sonrasında Hamsiköy e doğru yola çıkıyoruz eski İpek Yolu üzerinden hamsi köye varıyoruz ve sütlacı yerinde tatma imkanı buluyoruz .Bu molamız dan sonra Trabzon’a doğru hareket ediyoruz saat 19:00 gibi turumuz son buluyor.

Dahil Hizmetler / Dahil Olmayan Hizmetler

  • Lüks Araç ile Ulaşım
  • Milli Park Araç Giriş Ücreti
  • Öğle Yemekleri
  • Karaca Mağarası Giriş Ücreti

Tur Lokasyonu

Created with Sketch. Sümela Manastırı

Notlar

Not 1
Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup,8- 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.
Not 2
Günübirlik turlarımız, yeterli sayıya (En az 6 kişi ) ulaşmaması durumunda iptal edilir ve min. 4 saat önceden haber verilir.
Not 3
Araç yerleşme planında ön, sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez .
Not 4
Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
Not 5
Acentamız program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Created with Sketch.
fiyat 850,00₺

Bunları da beğenbilirsiniz

× WhatsApp ile Yazın!