from 900,00₺
Rezervasyon Yap

Mavigöl – Kuzalan Şelalesi Turu

Puan Yok

Süre

10 saat

Tur Tipi

Günübirlik Tur

Kişi Sınırı

Limitsiz

Dil

___

Genel Bilgi

Mavigöl – Kuzalan Şelalesi Turu

Giresun’a 32 km. uzaklıkta bulunan, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde sodalı suyun dere halinde aktığı tek yer olma özelliğine sahip. … Büyüklü küçüklü 3 gölden oluşan, halk arasında ‘Sodalı Göl‘ diye adlandırılan Mavi Göl‘ün suyu, kireç taşları ve sodalı suyun etkisiyle turkuaz rengi almaktadır.

Öneriler

. Yanınıza mutlaka fotoğraf çekme özelliği bulunan bir cihaz bulundurun ; çün kü bu doğa harikası manzarayı her yerde bulamazsınız.
· Programızı çok iyi inceleyin ve kendinizi hazırlayın.

Güzellikleri

• Kuzalan şelalesinde ferahlayıp, mavigölün seyrine varıyoruz.

Devamını Oku

GEZİ DURAKLARI

  • Kuzalan Tabiat Parkı
  • Kümbet Yaylası
  • Mavigöl

Tur Programı

Mavigöl - Kuzalan Şelalesi Turu
Mavigöl - Kuzalan Şelalesi Turu

Saat 08:00 da acentemizin önünden Giresun’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğumuzdan sonra Giresun’a varıp Giresun Kalesi ile programımıza başlıyoruz. Topal Osman’ın da mezarının bulunduğu kaleyi gezdikten sonra Kuzalan Şelalesi’ni ziyaret ediyoruz. Yolumuz üzerinde şelalenin dere ile kavuştuğu noktada kısa bir fotoğraf mola verdikten sonra köyün yükseklerinde orman içinde yayılıp tepeden döküldüğü noktaya çıkarak buradan da fotoğraflar çekiyoruz ve tekrar yola kavuşup dere boyu ilerleyerek Mavi Göl’ü görüyoruz. Suyun rengi sizi hayretler içinde bırakacak. Daha sonra buradan da ayrılıp isteğe bağlı öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Giresun’un en meşhur yaylalarından biri olan Kümbet Yaylası’na çıkıyoruz. Aymaç’ta dileyenlerle çevre gezisi yapıyoruz, dileyenler de buradaki tesisin ATV motorlarıyla ekstra olarak çevre turu yapabilirler. Hatta dileyenler kiralık bisikletlerle de gezinti yapabilirler. Kısacası burada dolu dolu eğlenceli vakit geçirdikten sonra dönüşe geçiyoruz. Tirebolu’da çok özel bir imalathanede durup, doğal kök boyalarıyla elde edilmiş yöresel ürünlerden ve doğal bitkilerden elde edilmiş aromatik ürünlerden alışveriş yapmak için kısa bir mola veriyoruz. Ayrıca yine yolumuz üzerinde bulunan Doğal Dükkân’da durarak alışveriş ve ihtiyaç molası verebiliriz. Daha sonra Trabzon’a dönüyoruz ve turumuzu sonlandırıyoruz.

Dahil Hizmetler / Dahil Olmayan Hizmetler

  • Lüks Araç ile Ulaşım
  • Tirebolu Kahvaltı Ücreti
  • Öğle Yemeği
  • Milli Park Araç Giriş Ücreti
  • Öğle Yemeği
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Lokasyonu

Notlar

Not 1
Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup,8- 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.
Not 2
Günübirlik turlarımız, yeterli sayıya (En az 6 kişi ) ulaşmaması durumunda iptal edilir ve min. 4 saat önceden haber verilir.
Not 3
Araç yerleşme planında ön, sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez .
Not 4
Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
Not 5
Acentamız program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Created with Sketch.
fiyat 900,00₺

Bunları da beğenbilirsiniz

× WhatsApp ile Yazın!